+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

 
Vedoucí lékař stanice

 
MUDr. Mirka Crhánová 
Telefon: 596 491 483
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vrchní sestra
 
Ingrid Veselková
Telefon: 596 491 306
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Telefon - pracovna sester:
596 491 306
Telefon - lékař: 596 491 307

Oddělení se nachází v 2. patře hlavní budovy.

Na rehabilitačním oddělení je nyní 26 polohovatelných lůžek. Pokoje jsou třílůžkové se společnými toaletami a koupelnou a 1 pokoj je nadstandardní - tento je vybaven samostatným sociálním zařízením, televizním přistrojem a lednicí. Na celém oddělení je možnost bezdrátového připojení k internetu přes Wi-Fi.

Délka hospitalizace je obvykle 14-21 dnů. Při příjmu určí ošetřující lékař dle klinického stavu pacienta rehabilitační program rozvržený do celého dne. Na lůžkovém oddělení pracují tři fyzioterapeuti, kteří provádějí běžné i specializované rehabilitační výkony, léčebnou tělesnou výchovu (LTV), nácvik chůze s pomůckou, nácvik sebeobsluhy a běžných denních činností. V rámci hospitalizace je možnost dokoupení placených procedur.

Na lůžkovém oddělení rehabilitace je 1 tělocvična, kde se provádí LTV, je zde jednoduchá mechanoterapie a místnost pro aplikaci některých druhů elektroléčebných proudů a UZ terapii. Využíváme zde také motodlahu k léčbě stavů po postiženích a operacích kolenních kloubů. Další procedury, jako je speciální ergoterapie, elektroléčba, termoléčba, vodoléčba, cvičení na labilních plošinách a koupele, hospitalizovaní pacienti absolvují v ambulantní části. U vybraných pacientů po cévních mozkových příhodách dochází na oddělení klinický logoped. U pacientů, kteří vyžadují delší rehabilitační léčbu, kontaktujeme rehabilitační ústavy v Hrabyni, Chuchelné, lázně nebo odborný léčebný ústav v Karviné, případně lázně Klimkovice.

Spolupracujeme se zdravotně-sociálními pracovnicemi naší nemocnice, které pacientům pomohou po propuštění z nemocnice zajistit např. agenturu domácí péče či léčebnu dlouhodobě nemocných.