+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

Psychiatrické oddělení

Důležité telefonní kontakty:
Psychiatrická ambulance: 596 491 341
Pracovna psychologa: 596 491 191, 596 491 181
Psychoterapeutická sestra: 596 491 195
Aktivizační pracovník: 596 491 845
Lůžková stanice: 596 491 196

 Primář 

MUDr. Michal Samson 
Telefon: 596 491 194
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vrchní sestra
 
Mgr. Taťána Kršíková
Telefon: 596 491 278
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Zástupce primáře

MUDr. Martina Čechová
Telefon: 596 491 197
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Lékaři MUDr. Josef Hlista
MUDr. Martina Klimešová
MUDr. Michal Pauler
MUDr. Radoslav Čičala

Externí lékaři MUDr. Pavla Prašivková
MUDr. Jakub Dehner
MUDr. Tomáš Javůrek
MUDr. Michal Vrátný
MUDr. Robert Zvarík

Psychologové Mgr. Marian Gruszczyk
Mgr. Katarína Gruszczyk
Mgr. Veronika Válková
Mgr. Petr Gabzdyl

Psychoterapeutická sestra Marcela Hrňová

Aktivizační pracovník Renáta Rošková

Administrativní pracovnice Krystyna Mucková
Telefon: 596 491 200
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Aktuální informace k případnému omezení provozu najdete POD TÍMTO ODKAZEM.
 
 

Milé pacientky, milí pacienti, vážení příbuzní,

od 9. listopadu 2020 je lůžkové psychiatrické oddělení přestěhováno z pavilonu S do 1. patra bloku C hlavní budovy nemocnice. Důvodem je zahájení rekonstrukce a dostavby pavilonu S. Cílem stavebních úprav je poskytnou vám i personálu oddělení více komfortu, bezpečí a soukromí s možností rozšířit spektrum především ambulantně poskytovaných služeb.
Věříme, že nutnost uskromnění se na cca 1 rok bude odměněna společnou radostí z nových prostor, kde se budete spolu s personálem cítit bezpečně a pohodlně.

Lůžkové oddělení společně s psychiatrickou a psychologickou ambulancí poskytuje všeobecnou psychiatrickou péči pro dospělé. Svým charakterem je lůžkové oddělení určeno k léčbě pacientů s akutními duševními poruchami. Režim pacientů je individualizován, pacienti se volně pohybují po oddělení a pokud to zdravotní stav dovolí i mimo oddělení. Léčíme psychofarmaky, elektrokonvulzivní terapií, skupinovou a individuální psychoterapií. Psychoterapeuti s pacienty pracují také metodami muzikoterapie, arteterapie, psychodramatu či psychogymnastiky. Zaměřují se také na rodinu a rodinné vztahy.K dispozici je terapeutická místnost, ve které se pacienti v rámci léčby věnují především skupinovým edukačně-psychoterapeutickým aktivitám a výtvarné tvorbě.

V odpoledních hodinách probíhají relaxace – používáme autogenního tréninku, progresívní relaxace nebo pouhého uvolnění myšlenek na předem zadané téma při poslechu hudby. Po relaxaci následuje zpětná vazba, kdy terapeut s pacienty rozebere pocity a stavy, které při relaxaci prožili. Ve společnosti stále převládá strach požádat o pomoc odborníků z řad psychiatrů a psychologů. Psychiatrický pacient je stále stigmatizován. Tuto „nálepku“ bychom chtěli změnit nejen vstřícným a diskrétním přístupem v léčbě, ale také popularizací psychiatrie na veřejnosti.V ambulancích pečujeme o pacienty s celým spektrem duševních onemocnění. Kromě léčby pacientů s depresivním, neurotickým, psychotickým, organicky podmíněným onemocněním a závislostmi alkoholového i nealkoholového typu, poskytujeme také krizovou intervenci poskytovanou klinickými psychology v případě nepříznivých životních situací. Při zvládání krizových stavů Vám předáme kontakty na linky bezpečí nebo krizová centra.

Kliničtí psychologové také poskytují skupinovou psychoterapii pro ambulantní pacienty.Při psychiatrickém oddělení funguje také tým interventů první psychické pomoci pro pacienty nebo příbuzné pacientů naší nemocnice, kteří se ocitli v akutní psychické krizi.Naše oddělení je akreditováno pro obory specializačního vzdělávání v oborech psychiatrie a klinická psychologie, proto se na oddělení nebo v ambulanci můžete setkat s lékaři a klinickými psychology v přípravě ke specializační zkoušce.  

 

K hospitalizaci na naše oddělení si prosím vezměte s sebou:
- hygienické potřeby včetně toaletního papíru
- pyžamo, ručník
- pohodlné domácí oblečení
- sportovní oděv
- přezůvky
- hrníček na pití
- jídelní příbor   

K zabránění ztrátám prosíme, abyste na oddělení nenosili větší částku peněz ani cennosti. Doporučujeme vzít si s sebou kapsičku na zavěšení na krk, nebo tzv. ledvinku, ve které můžete nosit peněžní hotovost, mobilní telefon a další cennosti.

 


Informované souhlasy
Informované souhlasy s poskytovanou zdravotní službou si můžete vyžádat u ošetřujícího lékaře na daném oddělení.