+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

Důležité telefonní kontakty:
Ambulance a pohotovost: 596 491 309
Lůžková stanice: 596 491 882

 
Primářka

 
MUDr. Eva Mrázková, Ph.D. 
Telefon: 596 491 554
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vrchní sestra

Ivana Pániková
Telefon: 596 491 385
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Lékaři MUDr. Evald Záthurecký 
MUDr. Petra Molinková
MUDr. Michaela Hrabovčinová
MUDr. Naděžda Kodytková
MUDr. Pavel Rafčík
MUDr. Zuzana Kohútová
MUDr. Ján Jakabovič
MUDr. Anna Marková
MUDr. Andrii Nosov

 
ORL oddělení poskytuje diagnostickou a léčebnou péči v oboru ušního, nosního a krčního lékařství pro celý karvinský okres. Oddělení poskytuje jak konzervativní tak operační léčbu nemocí v oblasti otorinolaryngologie a hlavy a krku.

 

Lůžková část ORL oddělení má 10 lůžek pro dospělé. Děti jsou hospitalizovány na dětském oddělení.
Vybavení oddělení: ORL unit s kamerovou jednotkou, mikroskop, endoskopy k vyšetření nosu a nosohltanu, lupenlaryngoskopy, flexibilní laryngoskop a kautery používané k zástavě krvácení z dutiny nosní včetně odsávacího zařízení.

Telefon na oddělení: 596 491 882

• Všeobecná ORL ambulance slouží i jako pohotovostní. Nabízí také poradnu onkologickou, rinologickou,     otologickou a foniatrickou, včetně vyšetření prahu sluchu u novorozenců a poradnu pro poruchy spánku a chrápání.

• Konsiliární služby zajišťují konziliární vyšetření pro nemocnici v Havířově, ale i pro ostatní nemocnice v regionu, které nemají ORL lůžka, ale také pro ambulantní specialisty v regionu.

Vybavení ambulancí: ORL unit s kamerovou jednotkou, mikroskop používaný zejména k podrobnému ušnímu vyšetření, endoskopy k vyšetření nosu a nosohltanu, lupenlaryngoskopy, flexibilní laryngoskop a kautery používané k zástavě krvácení z dutiny nosní včetně odsávacího zařízení.

Audiologická část je vybavena tichou komorou, audiometrem, tympanometrem včetně možnosti vyšetření středoušních reflexů, slovní audiometrií, přístrojem pro vyšetření otoakustických emisí a zvukově evokovaných potenciálů mozkového kmene.

 

Lékařská pohotovostní služba

Ve všedních dnech pondělí až pátek od 15:30 hod do 7:00 hod.
Víkendy a svátky nepřetržitě 24 hodin.
Telefon: 596 491 309

 

Operační sál:

Na operačním sále v centrálním operačním traktu se provádí operace uší (operace zevního i středního ucha, zavádění ventilačních trubiček do bubínku, sanačních a rekonstrukčních výkonů ve středouší, včetně tympanoplastik, plastických operací boltců), operace nosu (korekční a plastické operace zevního nosu, operace nosní přepážky, plastiky skořep) a přínosových dutin, včetně funkční endonazální endoskopické chirurgie (záněty dutin, polypy nosní), hltanu (adenotomie – endoskopicky i s asistencí shaveru, tonzilektomie, operace měkkého patra), hrtanu (mikrolaryngochirurgie, včetně operací hlasových poruch), slinných žláz, akutní i plánované endoskopie horních cest dýchacích a jícnu, odstraňování krčních uzlin, mediálních a laterálních krčních cyst a onkologická chirurgie v oblasti hlavy a krku.
Vybavení centrálních operačních sálů: vybavení zahrnuje operační mikroskop firmy Weiss s 3-chipovou FULL HD technologií, ušní vrtačku, set pro endonasální chirurgii včetně videořetězce firmy Wolf s 3-chipovou FULL HD technologií a shaveru, set pro mikrolaryngochirurgii a endoskopické vyšetření jícnu. Plastické operace jsou prováděny za pomocí radiofrekvenčního přístroje, který je pro měkké tkáně hlavy a krku šetrnější než laser.

 
Informované souhlasy
Informované souhlasy s poskytovanou zdravotní službou si můžete vyžádat u ošetřujícího lékaře na daném oddělení.