+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

 
Vedoucí lékař stanice

 
MUDr. Martin Hamar
Telefon: 596 491 228
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Staniční sestra
 
Martina Roskošná
Telefon: 596 491 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Telefon - pracovna sester:
596 491 688

 
Jednotka se nachází ve 4. patře hlavní budovy. Má kapacitu 10 lůžek. Jsou zde hospitalizováni pacienti s život ohrožujícími stavy jako je akutní a chronické selhání ledvin, akutní a chronické selhání jater, dekompenzace diabetu, akutní intoxikace, akutní koronární syndromy, závažné arytmie, infarkty myokardu, plicní embolie, akutní srdeční selhání, septické stavy, akutní krvácení do trávicího traktu, akutní respirační selhání, akutní cévní mozkové příhody.

Jednotka byla otevřena v nově rekonstruovaných prostorách v roce 2008 a je velmi dobře vybavena jak po stránce přístrojové, tak i po stránce personální.
 
Poskytuje komplexní péči o kriticky nemocné. Jsou zde dýchací přístroje, přístroje dialyzační, přístroje pro provádění kontinuálních eliminačních metod včetně plasmaferézy, hemodiafiltrace, hemoperfúze a také v rámci České republiky ojedinělý a unikátní přístroj CPFA (coupled plasma filtration adsorption) - používaný u pacientů v těžkých septických stavech se selháním jater a ledvin.

Jsou zde prováděny pravostranné srdeční katetrizace, akutní i elektivní kardioverze, zaváděny dočasné kardiostimulace a zaváděny centrální katetry jak pro dlouhodobou nitrožilní výživu nebo analgetickou léčbu, tak k provádění eliminačních metod.