+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

Milé maminky,

 

sekce perinatální medicíny ČGPS ČLS JEP doporučuje, aby budoucí maminka byla ošetřujícím gynekologem odeslána do porodnice, kde chce své děťátko přivést na svět a to nejpozději na počátku 40. týdne těhotenství k dalšímu předporodnímu ambulantnímu sledování. V případě, že je indikováno ukončení gravidity císařským řezem, pak doporučujeme vyšetření již počátkem 38 t.gravidity a na základě indikace pak určení termínu přijetí k císařskému řezu. Na vybraném gynekologicko-porodnickém oddělení lůžkového zdravotnického zařízení je pak poskytována předporodní péče - porodnické vyšetření, kontrola stavu plodu, připravenosti porodních cest. Po 40. týdnu těhotenství jsou kontroly minimálně 2x týdně, po 41. týdnu se již podnikají kroky k ukončení gravidity, je doporučeno ukončit těhotenství do 42. týdne +0 dní. Hospitalizace pro potermínovou graviditu není indikovaná.

 
  • Umožníme Vám prohlídku porodního sálu i oddělení šestinedělí každé pondělí. Prohlídky se mohou zúčastnit také partnerské dvojice. Z hygienických důvodů není možné zajistit prohlídku s dětmi do 10 let a vstupovat do prostor porodního sálu nebo porodního oddělení s kočárkem
 
  • Poradíme Vám, co připravit s sebou do porodnice
 
  • Poučíme vás o prvních známkách blížícího se porodu, kdy se máte odebrat do porodnice
 


S námi můžete rodit úplně přirozenou cestou či medikamentózní - s epidurální analgezií

Porodníci a porodní asistentky budou při porodu Vašimi rádci a oporou, v případě potřeby jsou připraveni Vám ihned poskytnout vysoce specializovanou odbornou péči. Pokud se chystáte rodit v naší porodnici, žádáme vás o spolupráci při zjišťování vašich představ o porodu. Nemáte-li písemně zpracovanou svou představu o průběhu porodu, doporučujeme vyplnit dotazník – Porodní plán - ten pak odevzdejte při příchodu na porodní sál.