+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

Důležité telefonní kontakty:
Geriatrická a interní ambulance: 596 491 149
Lůžková stanice: 596 491 304

 
Primář 

 
MUDr. Milan Kaifosz 
Telefon: 596 491 314
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vrchní sestra

Jarmila Nekolová
Telefon: 596 491 316
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Zástupce primáře

MUDr. Waldemara Bocková
Telefon: 596 491 314
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MUDr. Liudmyla Ponomarova 
Telefon: 596 491 608
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Lékaři

MUDr. Josef Tejkal
MUDr. Katarína Poljaková

Aktuální informace k případnému omezení provozu najdete POD TÍMTO ODKAZEM.

 

Nacházíme se ve třetím patře hlavní budovy - v traktu A.

Geriatrické oddělení zajišťuje komplexní ošetřovatelskou péči o pacienty starší 65 let. Pacientům věnujeme zvláštní péči, zavedli jsme specifický denní režim. V současné době disponuje oddělení 25 lůžky (z toho 1 lůžko je určeno pro paliativní péči).
 
V roce 2015 prošlo oddělení rozsáhlou rekonstrukcí, která zlepšila podmínky pro péči o seniory, zejména v oblasti rehabilitace.

Geriatrie je obor, který vyžaduje širokou mezioborovou spolupráci nejčastěji s neurologií, rehabilitací, hematologií, ortopedií a psychiatrií.
 
Od jiných klinických oborů se odlišuje šíří a komplexností přístupu, prolínáním zdravotní a sociální problematiky pacienta, neboť u pacienta, který trpí osamělostí, někdy selháním pečovatele, nezájmem rodiny, ztrátou partnera či ztrátou sociálních jistot, bývá ovlivněn celkový zdravotní stav. Proto úzce spolupracujeme s lékaři, sestrami, fyzioterapeuty a zdravotně-sociálními pracovníky.

Vycházíme z poznatku, že znalost diagnostiky a léčby nemocí vyššího věku, vyhledávání chorob v časných stádiích a včasné rozpoznání geriatrických rizik, zlepšují v případě onemocnění prognózu seniorů i výsledky zdravotní péče.
 
U geriatrických pacientů může akutní zhoršení jednoho systému (např. kardiovaskulárního) negativně ovlivnit ostatní systémy a v krajním případě hrozit multiorgánovým selháním. Vycházíme z toho, že regenerační schopnosti a metabolismus jsou ve stáří zpomalené a omezené, dochází ke změnám proporcí svalové a tukové tkáně, snižuje se funkce ledvin. To vše negativně ovlivňuje např. vstřebávání a vylučování léčiv, účinky léčiv, mění se vzájemné interakce léčiv atd.
 
I když se u většiny hospitalizovaných pacientů setkáváme s pozitivní odezvou, chceme realizovat ještě řadu kroků, které budou mít příznivý vliv na jejich zdravotní stav. Záleží nám na tom, aby senioři dosahovali nejen vyššího věku, ale aby se zároveň zlepšila kvalita jejich života.

 

Informované souhlasy
Informované souhlasy s poskytovanou zdravotní službou si můžete vyžádat u ošetřujícího lékaře na daném oddělení.