+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Oddělení

Telefon - pracovna sester: 596 491 112


Hemodialýza se nachází v areálu nemocnice - v přízemí bývalého plicního pavilonu.

 

Aktuální informace k případnému omezení provozu najdete POD TÍMTO ODKAZEM.

 

Hemodialýza je metoda čištění krve od zplodin a vody, které již nemohou odstranit nefungující vlastní ledviny. Při této metodě je využíváno speciálního filtru, který je součástí přístroje. K napojení k tomuto přístroji je, ze strany pacienta nezbytný žilní přístup. Krev je pak přiváděna systémem hadiček do filtru a po očištění zpět do krevního oběhu. Procedura probíhá nejčastěji 3 x týdně po dobu 4 hodin. Tento čas pacienti tráví na lůžku, přitom dle své volby mohou spát, číst event. sledovat televizní program. Mohou také diskutovat své radosti i starosti mezi sebou nebo s personálem. Pacienti mají v nových prostorách veškerý komfort, který je srovnatelný s ostatními i soukromými zařízeními a jsou spokojenější.

Vzhledem k tomu, že u nás stráví cca 12 hodin týdně, je pro ně důležité, že tráví tento čas v příjemném prostředí a především na nových pohodlných postelích. V hezkém prostředí se lépe cítí i veškerý personál. V současné době je kapacita hemodialýzy 10 dialyzačních míst, což znamená možnost provádět až 200 dialýz týdně, tj. při nepřetržitém provozu až 10 000 dialýz během roku. Nová úpravna vody umožňuje navíc provádět větší počet hemodiafiltrací – on-line, což je metoda modernější a účinnější než prostá hemodialýza, ale náročnější na spotřebu upravené vody.

Pacienty, kteří jsou vhodní k zařazení k transplantaci ledviny, pak kompletně vyšetřujeme a připravujeme k transplantaci. Složité problematice transplantací se věnují vyšší pracoviště ve fakultních nemocnicích Ostrava-Poruba, Olomouc, Hradec Králové, IKEM Praha aj.

hemodialýza pokoj s lůžky PRITONEÁLNÍ DIALÝZA


Informované souhlasy
Informované souhlasy s poskytovanou zdravotní službou si můžete vyžádat u ošetřujícího lékaře na daném oddělení.