+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Pacienti a návštěvníci

Anketa

Partneři naší nemocnice

Partneři nemocnice Havířov


Partneři nemocnice Havířov

 Primář 

MUDr. David Starostka, Ph.D.
Telefon: 596 491 634
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vedoucí laboratoře

Mgr. Kateřina Chasáková

Telefon: 596 491 846
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedoucí laborantka

Renáta Chvojková
Telefon: 596 491 717
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Hematologická laboratoř v nepřetržitém provozu realizuje všechna vyšetření potřebná k řádné diagnostice celého spektra chorob na úrovni nemocnice okresního typu, v některých ohledech poskytuje služby nadregionálního charakteru (průtoková cytometrie).

V hematologické laboratoři se provádějí rutinní hematologická vyšetření (krevní obraz, základní hemokoagulační vyšetření), cytologická a cytochemická vyšetření, specializovaná hemokoagulační vyšetření a agregometrie, imunofenotypizace buněk průtokovou cytometrii. Nedílnou součástí oddělení je krevní banka (imunohematologie, skladování a výdej transfuzních přípravků a krevních derivátů).
Příjem materiálu se nachází v 6. patře hlavní budovy - vstup pouze po schodech traktu A, B.
Další laboratoře se pak nacházejí ve 4. patře hlavní budovy.

Doménou naši laboratoře je diagnostika hematologických nádorových onemocnění, která vychází z dlouholetých a bohatých zkušenosti v cytomorfologické a flow-cytometrické diagnostice. Jako jedno z mála hematologických pracovišť poskytujeme tzv. rychlou diagnostiku příčiny zvětšených lymfatických uzlin na základě cytomorfologického otisku extirpované lymfatické uzliny a flow-cytometrického vyšetření suspenze buněk připravené z postižené uzliny. Tato rychlá diagnostika nám umožňuje optimálně využití intervalu do obdržení výsledku histologického vyšetření, které je pro konečnou diagnózu zcela zásadní.
Všechny základní laboratorní metodiky procházejí systémem vnitřních kontrol a celostátním systémem externí kontroly kvality (SEKK). V rámci akreditačního procesu laboratoř opakovaně úspěšně absolvovala dozorový audit II NASKL. Laboratoř je plně postačující pro region Havířova a okolí po stránce přístrojového vybavení, kapacity i personálního obsazení.

 

Laboratorní příručka CHKB