+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Pacienti a návštěvníci

Vážení pacienti s chronickými onemocněními,


nově se i vy můžete přihlásit na očkování proti Covid - 19. Váš odborný ošetřující lékař (specialista - např. kardiolog, diabetolog, alergolog, onkolog aj.) posoudí Váš zdravotní stav a jelikož žijete s onemocněním, které se pojí s vysokým rizikem těžkého průběhu Covid-19, poskytne Vám unikátní kód, pomocí něhož se můžete přihlásit k očkování proti Covid-19 na stránce https://crs.mzcr.cz.
Tam naleznete též informace k procesu registrace a rezervace.

V přihlašovacím formuláři zaškrtnete políčko „osoba s chronickým onemocněním“ a vyberete si očkovací místo. Havířovské OČKO najdete pod: Karviná - Nemocnice s poliklinikou Havířov - Hala Slávie. Kód, který dostanete od svého ošetřujícího lékaře, má omezenou platnost, a to do 30. dubna 2021.

Na očkovací místo si prosím přineste průkaz totožnosti a lékařskou zprávu, potvrzující Vás zdravotní stav. Nemusí být nově vystavena Vaším lékařem, postačí ta z poslední návštěvy. Bez této zprávy Vám na očkovacím místě nebude umožněno očkování.

Díky umožnění přednostního očkování zranitelných osob napomůžeme nejen jejich efektivní ochraně, ale též stabilizaci poskytování zdravotních služeb v ČR. V tuto chvíli jsou očkováni chroničtí pacienti jen s tzv. "vyšší prioritou" viz. přiložený obrázek.

covid chronici