+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

V pondělí 26. listopadu 2018 navštívili naše novorozenecké oddělení zástupkyně Nadačního fondu LA VIDA LOCA, díky kterému jsme se mohli připojit jako 33. nemocnice do celorepublikového charitativního projektu „Život v kufříku“. Jedná se o projekt, jehož cílem je zajistit nově narozeným dětem, vyrůstajícím bez svých biologických rodičů, první vzpomínky na cestu životem. Tyto vzpomínky budou mít v podobě fotek, otisků nohou a rukou, knihy života, prvních botiček, oblečku a hraček všechny uloženy v kufříku, který dostanou s sebou při odchodu z nemocnice.
Kufříky převzali z rukou zástupkyň NF a poslankyně Poslanecké sněmovny ČR, paní Ivany Nevludové, zástupci novorozeneckého oddělení, Bc. Markéta Kijonková a MUDr. Petra Prašivková.

„Jsme potěšeni, že se i naše nemocnice může připojit k tomuto úžasnému projektu. Vážíme si všech, kteří myslí i na opuštěné děti, které budou mít díky kufříku spoustu krásných vzpomínek na své první dny. Jsme rádi, že můžeme alespoň takto malou měrou podpořit začátek jejich životní cesty“, sdělila Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Mgr. Renata Tydlačková.

„Až 500 novorozenců ročně v ČR zahájí svoji životní cestu bez biologické rodiny. Tyto děti většinou čeká spletitá cesta mezi přechodnými pěstouny, dětskými centry a nakonec, při pohádkovém konci, cesta končí příchodem do láskyplné rodiny. Přijde ale čas, kdy se malý človíček začne ptát: Kde jsem se narodil? Kolik jsem vážil a jak jsem vypadal? Otázek jsou desítky, ale kdo dítěti všechny okolnosti jeho příchodu na svět povypráví? Projekt Život v kufříku napomáhá těmto dětem najít svůj životní příběh pěkně od samého začátku“, řekly zakladatelky NF Iva Říhová a Martina Wojtylová Opava.

Nadační fond LA VIDA LOCA přeje všem dětem, aby svůj životní příběh žily šťastně a plnohodnotně.

kufřík1

kufřík2