+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

V Nemocnici s poliklinikou Havířov proběhl již třetí ročník „Dne urologické prevence“, který byl věnován prevenci a časnému záchytu urologických onemocnění. Akce se konala tradičně pod záštitou Nadačního fondu Pavla Novotného ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou MVČR. V rámci preventivního dne bylo možné využít bezplatného vyšetření ledvin, močového měchýře a prostaty ultrazvukem a následné konzultace s lékařem. Nechat se vyšetřit a udělat tak něco pro své zdraví přislo přes 30 občanů Havířova a okolí. Většina vyšetření byla bez nálezu a pacienti tak odcházeli s dobrým pocitem. Také dobrovolníci z Nadačního fondu odpovídali občanům na dotazy týkající se preventivní akce a činnosti nadačního fondu.


„Jsme rádi, že jsme mohli s naší preventivní akcí opět zavítat na urologii havířovské nemocnice. Je jen dobře, že lidé v Havířově dbají o své zdraví a nechávají se preventivně vyšetřit v hojném počtu. Letos přišlo více žen než mužů“, sdělil Ing. Pavel Novotný, předseda správní rady NF.


„Protože si velmi vážíme našich pacientů, snažíme se pro ně pravidelně připravovat preventivní akce. Každou akci, která pomůže včas odhalit třeba jen jedno zákeřné onemocnění, považuji za velmi prospěšnou“,
řekl Ing. et Ing., Bc. Jiří Matěj, MBAce, ředitel havířovské nemocnice.


Během celého dne mohli návštěvníci přispět do přiložené putovní pokladničky na vyhlášenou veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude použit na vybavení Urologického oddělení Nemocnice s poliklinikou Havířov.

Všem dárcům velmi děkujeme.

den urologicke prevence