+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz


Ředitel havířovské nemocnice Jiří Matěj je znám tím, že si každý víkend prochází nemocnici, aby lépe poznal nejen její provoz, ale hlavně aby poznal její zaměstnance, resp. aby zaměstnanci znali jeho. První červencová neděle však patřila především pacientům, pan ředitel se rozhodl pozvat pacienty lůžkového oddělení havířovské rehabilitace na kávu...

Pane řediteli co vás vedlo k tomuto pozvání?

Už nějakou dobu jsem přemýšlel o tom, že bych si rád popovídal s pacienty a dozvěděl se, jak jsou s péčí v naší nemocnici spokojeni. A byl jsem mile překvapen, že se sešli všichni pacienti lůžkového rehabilitačního oddělení. Byla to pro mne úžasná zkušenost. Všichni pacienti byli velice milí a otevření a toto setkání u kávy předčilo má očekávání. Za sebe musím říct, že určitě nebylo poslední a už se těším na to, jak si popovídám s pacienty jiného lůžkového oddělení havířovské nemocnice.

A co jste se od pacientů dozvěděl?

Všichni chválili lékaře i sestřičky. Spokojeni byli také s jídlem, i když někomu třeba nechutnal řízek či žemlovka. Takže personál dostal od pacientů jedničku, strava mínus jedna, ale ozvaly se i kritické hlasy a to především kvůli sociálním zařízením na oddělení. Takže vím co zlepšit a určitě s tím něco uděláme. Všem pacientům lůžkového rehabilitačního oddělení chci touto cestou moc poděkovat a popřát jim ještě jednou brzké uzdravení.

ředitel kopie