+420 596 491 111

nsphav@nsphav.cz

Havířovská primátorka Jana Feberová minulý týden navštívila gynekologicko-porodnické oddělení havířovské nemocnice. Průvodcem jí byl primář Petr Wiecek. Společně řešili možnosti, jak může město oddělení pomoci.

Z peněz vyčleněných v městském rozpočtu na podporu nemocnice chce Havířov zafinancovat speciální vanu, kterou rodičky využijí k alternativnímu způsobu porodu do vody.

"Havířovskou nemocnici chceme nadále co nejvíce podporovat. Přestože se jedná o krajské zařízení, je nemocnice v našem městě a jejích služeb využívají převážně naši občané," řekla primátorka Havířova Jana Feberová. "Je i v našem zájmu, aby maminky chtěly své potomky přivést na svět právě v havířovské porodnici. Po dnešní návštěvě vím, že je gynekologicko-porodní oddělení na velmi vysoké úrovni, a pracují zde naprostí profesionálové," dodala primátorka.

"Jsem rád, že město Havířov ze svého rozpočtu podporuje také nemocnici. V současné době, kdy se rodičky stále více přiklání k alternativnímu způsobu porodu, tak nebude havířovská porodnice pozadu a nabídne nový trend i svým rodičkám. Věřím, že nová porodní vana přiláká do naší porodnice více rodiček," uvedl Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodnického oddělení havířovské nemocnice.

Záměr finanční dotace nemocnici bude muset projít schvalovacím procesem městské rady a zastupitelstva. Ekonomický náměstek města Josef Bělica již nyní myšlenku vítá: "Pokud můžeme porodnici pomoci, aby vyšla vstříc moderním požadavkům rodiček, rádi přispějeme. Už při schvalování rozpočtu jsme s podporou nemocnice počítali a tento záměr se nám, vedení města, zamlouvá." Vana i s příslušenstvím bude stát okolo jednoho milionu korun. Havířov má ve svém rozpočtu na podporu nemocnice v letošním roce zatím připraveny tři miliony.

Nedávno získala nemocnice díky dotaci nové vybavení urologického oddělení. V předešlém roce město nemocnici podpořilo částkou téměř 3 miliony korun. Z těchto peněz nemocnice zakoupila zdravotnickou techniku pro operační sály a centrální sterilizaci oddělení patologie, rehabilitace a urologie, konkrétně ultrazvukovou čističku s nuceným proplachem dutin, flexibilní ureterorenoskop, trakční jednotku - trakční přístroj pro bederní a krční páteř, světelný mikroskop, neutrální elektrody na operační stůl a již zmíněné přístroje pro urologickou ambulanci a centrální operační sály urologie, konkrétně perkutánní nefroskop, intrakorporální litotriptor a čtyři flexibilní ureterorenoskopy.


vana 5